Moravsko-slovenský DH Cup Velké Karlovice - (27.05.2010)
Do nové sezóny vykročil Demo 9. místem ve Velkých Karlovicích. Jak se mu spolu se Zelím poblíž slovenských hranic dařilo, se dočtete níže.

Je sobota 8.5. půl šestý ráno a Zelí, máma a táta a já vyrážíme do Velkých Karlovic na závod Moravsko-slovenksého poháru. Cestou pospávám, u Valmezu mě probouzí sluníčko a hned mi vyčarovalo úsměv na tváři a vidiny na parádní poježdění v suchu. Nakupujem v Tescu ve Valmezu a jedem dál.


Kolem desátý jsme ve Velkých Karlovicích, jdem si naházet věci do penzionu Školka, jako minulý rok, kdy jsme se tady rochnili v bahně na českým poháru. Ale tentokráte bude všechno jinak jak se při pohledu na sluníčko domníváme. Máma s tátou jedou dál na Slovensko a já se Zelím jdem skouknout jak to vypadá na trati. Semtam je to suchý, občas louže, bahno, od všeho trošku. Rozhoduju suchý pláště, páč se to určitě vyjezdí a bude to bájo.

 


Kupujem celodení jízdenku a vlek už nás táhne nahoru, po chvilce trápení s kotvou jsme na startu, svištíme dolůů.. Kousek rovinky levá pravá a už ležím, Zelí z toho má legraci, naskakuju a jedem odkloněnou levou do lesa, ššššvvvššš šššíí, přesně takhle to tam čvachtá a začínám pomalu uznávat, že měl Zelí s mokrejma pláštěma pravdu. Ale jedem dál, vjedem do toho lesa, skok, wallride, hop přes kořeny, semtam zatáčka, nějakej schod a výjezd z lesa a zase do lesa, spousta kořenů, oblíbenej paleťáček, dopad do srač.. do bláta, levá pravá levá pravá, a pozóór na nový úsek trati – místo zábavnýho skoku je tu taková techničtější pasáž, ve který je pár zatáček, skok přes kořeny a průjezd mezi kamenama, pak už jen kousek rovinky a seš na cílový louce, dáš si wallride a držíš to na cílovej posílák, dopad, pravá levá a seš dole. Pěkný to je, akorát jdem přezout na mokrý pláště. Na mokrejch pak jezdíme asi do tří kdy už padáme hlady, takže jdem na oběd.. Po o se registrujeme a zase lítáme..

 


Nalítáváme si to pořád, nahorů, dolů, svítí sluníčko, potkáváme kamarády a je krásně. Už zkouším jezdit celou trať bez zastávky se Zelím v patách a vždycky se někde zapomene, lenoch jeden. To si takhle jednou sjedu celou trať a čekám na Zeldu, pořád čekám, za chvíli to tlačí dolů, ohnul, zlomil a kompletně odepsal přehazovaku, takže pro dnešek končí. Já ale jezdím až do půl sedmý než vypínaj vlek, okoukal jsem od elity i nějaký ty elitní rychlý stopy takže jsem si to nakonec elitně najezdil a jedu domů za Zelím. V penzionu koukáme na televizi, baštíme guláš, různý variace těstovin z pytlíku vytuněnejch šumkou, sýrem, musli tyčinkou. Ještě pusu méďovi a jdem spát...

 

 

Race day. V nedělu vstávám brzo, Zelí ještě spí a já se du kouknout na trať.. a to co tam vidím se mi vůbec nelíbí, bahno, tuny bahna, louže kam se jen podíváš, jsem se snad probudil do minulýho roku, chvátám rychle za Zelím koukat na pohádky a nasnídat se. Po snídani lehce poštelovávám kolo, Zelí zatím montuje nově pořízenou přehazovačku co za pár korunek dostal od jednoho kluka.

 

 

 V super nepromokavým munduru už letím na kopec to nějak zpružit, dolů se dostávám celej hědej, kolo obalený bahnem, trávou, a docela mě to i začalo bavit. Potkávám Zelího ve frontě na vlek a tak už svištíme zase spolu. Za chvilku začíná závod, čas ovapkovat kola. Zjišťuju, že mám prázdný zadní kolo,takže fofruju domů, kde pomocí Zelího zlomenejch montpák a pujčený duše od nějakýho kuka dávám vše do pořádku. Závod. Ani už nevím kdo jel první, jestli já nebo Zelí a si už nepamatuju jak se mi jelo, vím jen že sem spadl v tý nový pasáži a v čase 2:09,50 sem doplaval dolů. Zelí dojel v prvním kole s časem 2:25,37. Po prvním kole mejeme kola. Taky už přijeli máma s tátou a s jejich pomocí si oblíkám čistý věci, mažu kolo, probíráme se Zelím taktiku na finále. Finále už sem sice nespadl ale jedu nějak pokakaně, no co se dá dělat, hlavně, že sem dojel v kuse a s časem 1:58,20 jsem skončil na devátém místě. 2:20,53 to vyplivlo Zelímu po projetí cílem, který se umístil na 43. místě.


 

Na vyhlášení nečekáme, umejem kola, nahážem věci do pytlů a jedem domů. Byl to fajn závod, ještě teď mám na kšiltu helmy karlovický bahno. 11.7. se na stejné trati pojede i Mistrovství České republiky, takže to byl parádní trénink.  


 pá DemoVstup do diskuze >>Zpět
BLESKOVKY
4.7. - 6.7. zavřeno (04.07.2016)

V pondělí 4.7. bude obchod zavřen a těšíme se na vás 7.7.

V sobotu zavřeno (30.04.2015)

V sobotu 2.5.2015 nebude obchod otevřen.

JACK FERNET 2014 (04.12.2014)
JACK FERNET (04.11.2013)
Orientační závod PO STOPÁCH JACKA FERNETA letos 30.11.2013...Pozor změna v registraci již nyní na www.jackfernet.cz
kola SCOTT 2014 (04.11.2013)

Novou kolekci kol SCOTT pro rok 2014 již máme částečně na krámě! Zase o kus lepší technika, perfektní design, 5 let záruka... to musíte vidět!