Ohlédnutí za rokem 2010 od Dema - (20.12.2010)
Demo má za sebou úspěšnou a našlapanou sezónu, tak nám o tom něco málo napsal...

Sezónu 2010 jsme v únoru odstartovali s Přemyslem a Flashem na prvním ročníku sjezdu na Křemešníku. Šlo o xc závod, kde jsme s Přemyslem dominovali v kategorii mládež. Žádnej elastickej kroskántrysta neměl šanci. Byla to parádní akce v tý posraný zimě.

Uběhl nějaký ten měsíc a v květnu jsem se se Zelím za doprovodu mámy, táty vydal na Moravsko-slovenský pohár ve Velkých Karlovicích. Jak už to v Karlovicích bývá, bylo zase monštrózní bahno, mokro, klouzalo to a já jsem furt padal. Nakonec jsme ze sebe vycucl devátý místo a Zelí místo 43. Odvezli jsme si domů tunu bahna a hezký dojmy z prvního pořádnýho ježdění..

Jen tak tak to máma stihla vyprat a už jsme letěli na první závod českýho poháru do Krupky. Kde na nás čekala super, rychlá a dlouhá trať a pěkný počásko. Přéma si tam bez zadní duše vydriftoval 13. místo, já jsem si střelil zase to 9. a Zelí 41. První pohárovej závod se teda vyvedl a hezky jsme si zajezdili.

Po dloooouhý pauze kdy se žádnej závod nejel a jezdili jsme ve Frandlíně, se v půlce června konal druhý závod českého poháru ve sjezdu horských kol ve Špindlu. S Anežčinou těžkou nohou na plynu jsme letěli s Přemyslem. Trať ve Špindlu byla ouplně nová, těžká a ošklivá. Nejvíc lapálií měla na svědomí skalka sekce, která se stala osudovou i pro Přému a kvůli naraženýmu zadku nemohl se mnou v neděli závoďákovat. Já jsem ale závoďákoval jak o život a skončil jsem na osmém místě.

Jako další závod se jel českej pohár na Klínovci kam jsme vyrazili já, Přéma a Hanz. V tomhle složení jsme si užili kopec legrace, Hanz si v sobotu jezdil pohodičku a v neděli nás podporoval. Měli jsme tu trať s Přémou nalítanou jako blázni. V semíčku se mi podařilo dosvištět do cíle ve čtvrtým nejrychlejším čase, ale ve finále se mi stala hromada tak ošklivejch věcí, že jsem už do cíle nedojel. Přéma si dolů dojel pro 15. flek. I přes proraženou duši i s pláštěm, naraženým bokem a kilometrem mlíka namotaným v kole se mi Klínovec líbil, páč jsme dali za sobotu hromadu jízd a parádně jsme pojezdili.

Na mistrovství ČR do Karlovic se mnou nikdo nechtěl jet a tak jsem se vetřel ke kukům z Jihlavy a užili jsme si horkej slunečnej a prašnej víkend. Vysušená trať si vyžádala hromadu obětí, já se ale nějakýmu vážnejšímu zranění vyhnul a proťal jsem cíl na sedmém místě. Konečně jsem taky zažil suchý Karlovice, ale nebavilo mě to tolik jak na tom bahně.

Dva dny před mýma 18. narozeninama mě táta hodil na 3dh cup na Monínec. Páč se mnou nikdo nejel, tak jsem měl ve stanu strašně moc místa a krásně jsem se vyspal, abych to tam mohl v sobotu napálit a dojet si pro druhý místo. Tyhle dva dny na Monínci byly fakt bomba, sjel jsem si to asi padesátkrát a maximálně si užil luxusní počasí, vykoupal se v rybníku a večer se poblil na Třech sestrách ve Strmáči.

Jelikož se po Monínci nejelo nic, kam by někdo chtěl jet a byl strašnej hic, tak jsem ani já moc nejezdil, chodil jsme na brigádu a večer na Klepák do hospody. Až se mi ozval Robert, co jsem mu onehdá prodal RB, že prej jestli nechci na trip do Geisskopfu a na Špičák. A já, že jo :) Nikdy jsem tak daleko s kolem nebyl a snad jsem si ani nikdy tak krásně nezajezdil. Tákhle moc se mi to líbilo. Párkrát jsme spadl, viděl jsem úžasný panorámata, nádhernou přírodu, mluvil jsem německy a bylo to báájo.

Doma mě ježdění po tom tripu vůbec nebavilo a tak jsem začal stavět nějaký nový věci.. Týden před koncem prázdnin se jel Frbikes fun Downhill na Lipně. Chtěl jsem se tam hezky rozloučit s luxusníma prázdninama a celej den projezdit. Vyrazil jsem s tátou brzo ráno a jezdil sem jak to jen šlo. Počásko bylo bez chyby, ani obláček, nádhernej den.. Potkal jsem tam Brychťáka s Míšou z JH a taky Fousmena se ženou Editou, co si přijela z Whistleru pro první místo v ženský kategorii. Já jsem klopil klopenky ve Frandlínským závodním stylu a po dojetí jsem nebyl moc nadšenej z tý jízdy. Ale až do doby co vyhlásili výsledky a už mi házeli tu ošklivou helmu a xc plášť za první místo. S prázdninama jsem se teda rozloučil nejlíp jak to jen šlo.

Poslední závod českého poháru se jel v Peci pod Sněžkou, kam jsme jeli ve složení já, Hanz a Zelí. Větší množství bahna pohromadě jsem ještě nikdy neviděl, za tréninkovou sobotu jsem si sjel trať asi šestkrát, páč jsem pětkrát píchnul dušu. Takže mi ani moc nevadilo, že jsem se zapomněl zaregistrovat na nedělní závod, ale vlastně jo, vadilo mi to hodně, ale co už.. Zase jsme si aspoň užili večerní život v Peci a koukli na 4x závody a to byl pro mě obrovskej zážitek.

Marosana end of the season byl poslední závod v týhle sezóně a páč jsou všichni líný, tak jsem zas neměl s kým jet. Naštěstí, jsem se domluvil s Bajkerem z Jihlavy a ten vzal mě s sebou. Marosana to je hlavně páteční a sobotní megapárty, po který mi nebylo moc dobře. Nevolnost jsem však dočista vyjezdil na luxusní trati a dvacátým časem jsem se kvalifikoval do nedělního závodu. Startovat ve čtyřech pro mě byla novinka a ty starty mi prostě nešly, třikrát se mi ale povedlo dostat se na startovní rovince do vedení a tím jsem se nakonec umístil na osmém místě. Marosana byla bombová akce a super poslední závod.

Listí opadalo, začlo se dřív stmívat, hnusnej podzim byl ve vší síle a ve FRandlíně se schylovalo k poslednímu pořádnýmu poježdění.. OO posvícení 2010 – rozloučení s letošní povedenou sezónou se letos zúčastnilo celejch devět lidí a fakt se to povedlo. S tátou a Flashem jsem ještě ten den ráno stavěli novýho zelenýho Velblouda, vše nachystali a v deset jsme odstartovali megapojezd. Za tmy jsem se Šamanem lítal na dirtech. Zatímco ostatní baštili babiččin štrůdl, my jsme trikovali do posledních sil. OO posvícení byla krásná tečka za letošní sezónou.

Letos jsem najezdil hromadu kilometrů, byl zas na novejch místech, jezdil se super lidma, občas jsem si pěkně natloukl, postavil jsem nový věci, naučil se jezdit bez krunýře a hlavně mě to strašně bavilo :-)

Dík kukům, že jsme spolu jezdili, Flashovi dík za pomoc a tátovi jakbysmet. Než napadl ten posranej sníh tak jsme s tátou rozjeli stavbu FRandlínskýho Lipno trailu, je se na co těšit!

See ya in 2011 !Vstup do diskuze >>Zpět
BLESKOVKY
4.7. - 6.7. zavřeno (04.07.2016)

V pondělí 4.7. bude obchod zavřen a těšíme se na vás 7.7.

V sobotu zavřeno (30.04.2015)

V sobotu 2.5.2015 nebude obchod otevřen.

JACK FERNET 2014 (04.12.2014)
JACK FERNET (04.11.2013)
Orientační závod PO STOPÁCH JACKA FERNETA letos 30.11.2013...Pozor změna v registraci již nyní na www.jackfernet.cz
kola SCOTT 2014 (04.11.2013)

Novou kolekci kol SCOTT pro rok 2014 již máme částečně na krámě! Zase o kus lepší technika, perfektní design, 5 let záruka... to musíte vidět!