2. ČP DH Velké Karlovice - (02.07.2009)
Dějištěm 2. závodu Českého poháru ve sjezdu horských kol byl v deštěm podmáčených Velkých Karlovicích. Report od Dema je zde. (dopněno o fotky ze závodu!!)

Navzdory nepříznivým předpovědím, právě probíhajícím povodním a všem katastrofám jsme se já(malý Demo), Zelí a Hanz vydali na druhý závod českého poháru.

Sobota,Brandlín-ve 4:15 ráno byl plánovaný odjezd, o půl páte Hanz se Zelíčkem doráží, nakládáme Forda a za doprovodu toho nejlepšího ze Ska-p nás táta(velký Demo)veze na Moravu. Cesta poklidná, spím.. Semtam projíždíme nějaký ty zatopený obce, je to hnus, spousta bláta, někde ještě voda. Stavíme ve Valmezu u Tesca, Hanz jde nakoupit nějaký dobroty a tak na něj čekáme, pořád čekáme, po půl hodině ho jdem najít, našli sme ho a jedem dál.

Kolem půl devátý jsme v Karlovicích a je tady docela hezky,neprší. Jdem se ubytovat a vybalit věci a táta pokračuje dál na Slovensko za příbuzenstvem. Ubytovat se můžem až po 13:00, takže věci hážeme do pokoje před recepcí od kterýho má klíče velice zlá paní. Něco málo jsme snědli, oblíkli se a natěšení jdeme na trať. Kotvou na který je hák na přichycení za řidítka jedem nahoru, chvilkama je to docela náročný, pěšinka nahoru připomína sjezdovou trať dolů. Jsme nahoře a jedem..

..První jízdu jen tak na kukačku. Je tu moc bahna, mokro, blé..  Začátek nějaký zatáčky, kořeny skok, dřevěná klopka nepoužitelná-klouže,první technika-kořenový ráj a nějakej schod objížíme, moc to klouže, 4 schody za sebou, rovinka, skok, kořenový peklo, gapodrop zatím taky objíždíme, nějaký ty kořeny zas a boule, a jsme venku z lesa, před dřevěným dropem, jdem na něj kouknout, hecován Hanzem a Zelím ho tam posílám a jedem dál, skok, kamená sekce, šup bum hop, skok, klopka, cílový zatáčky, cílovej skok objíždíme a sme v cíli. Já a Zelí jdem nandat bahňáky,Hanz je nemá, oblíkám si montérky, kupujem jízdy a jdem na to..

Druhá jízda už lepší, kromě cílovýho skoku naskakuju všechno, stopy mam nalezený hned, mám radost, jedu pěkně, kousek před cílovým esíčkem šlíííp kořen mě sestřeluje daleko na bok, bolí to, montérky roztrhaný, sedím, Zelí se mi směje.. Jezdíme dál, naskakuju si i cílák, kluci ještě ne. Jdem se najíst a zase jezdit, kluci už taky skáčou vše. Trať vysychá a tak se zrychluje. Snažím se to jezdit v kuse, občas mě nějaká ta slizská žížala vyndá, ale aspoň dvakrát si to dávám bez zastávky.

Jdem se zaregistrovat. Je tam strašná fronta, nehejbe se to a trvá to dlouho, registrujem se, dostáváme číslo a tampuly(lahvičku) SPEED8 což je ta nejhnusnější věc co jsem kdy pil a jdem si sjet ješte jednou před povinným tréninkem, pohodička.. Povinný trénink taky docela dobrý, akorát mě zase nějaká mrcha klouzavá sestřeluje k zemi. Dostavuje se únava a tak už to balíme. Sjeli jsme si to asi tak desetkrát, takže najetý to trochu je.

Večer jíme Zelího buchtu, koukáme na televizi a jdem najít nějakou hospodu, hospodu jsme našli, objednáváme a za hodinu nám to nesou, mňamka.. pivo v domnění, že si večer jestě spolknu ibalgin jen tak usrkávám.. Jdem domů, Hanz kouká na televizi, Zelí volá Marušce, já jsem zapomněl na ibalgin a v myšlenkách na nejrychlejší stopu usínám..

Neděle-race day v sedm vstávám, koupelna, rozcvička, snídaně, ibalgin. Hanz a Zelí pořád leží, venku začíná pršet, bude to boj.. Koukáme na pohádky. Veknu už celkem dost mokro a prší víc, jdu do sklepa lehce poladit kolo. Kolem půl desátý se oblíkáme, omotávám si izolepou kotník co mě nějak rozbolel a jdem si ještě jednou sjet. Nahoru ale pouští jen ženy a hartailisty, protože za chvilku už začíná semifinále. Mrzí mě, že už si před závodem nesjedu a tak s obavama jak to asi vypadá nahoře když pořád prší čekám dole s klukama na start juniorů. Junioři za 10 minut a tak jedu nahoru a koukám jak se každej druhej válí v cílovým sektoru, asi to bude klouzat.

Nahoře lehká nervozita jako vždycky, pííp píííp a jedu.. Začátek trošku klouže, lidi moc nefandí, před skokem v lese dojíždím jednoho kluka, trošku přibržďuju aby mohl jet a najednou zahučí do jámy mezi výskokem a dopadem, zastavuju, kluk tam pořád leží a já nemůžu jet, lidi ale řvou ať jedu dál a tak ho objíždím a jedu si pěkně až do cíle, semtam mi to podklouzne ale držím to. Kluka za půl hodiny odváží s otřesem mozku a vyraženým dechem, tak sem z toho trošku špatnej. Zelíčko semíčko dojíždí zválenej, Hanz asi 5krát padá pod cílovým skokem.

Finále už chci jet pěkně, nahoře mi vše vychází, ikdyž jedu až moc na jistotu a nějak se nesnažím moc dupat, včechno dávám dobře, na cílaku lehce pro diváky, a dolů už bez brzd. Sem spokojenej ale mohl jsem víc riskovat, hazí mi to asi na dvacet minut 2.flek, pak ale přichází smršť těch nejlepších a propadám se až na 16.místo, jsem smutnej. Hanz už finále nejede, protože si v semíčku roztrhl bok a taky na těch pláštích se prostě neudrží, Zelí jede pěkně, bomby v cílovým sektoru ale neubrzdil to na poslední zatáčku a netrefuje cíl takže dis. Ale i tak je spokojenej, Hanz je taky spokojenej a mě to taky bavilo. Nějaký ty postřehy ještě-Juniory vyhrál Hanák,HTčka Červenka,ženy Kurandová a elitu Charvát Matěj.

A my se balíme a jedem domů, v osm jsme v Brandlíně, kluci jedou do jh a já du naložit věci do vody. Víkend to byl pěknej, ubytování žůžový a trať ve VK mě moc bavila a bahno na stupni zábavy jen přispělo. (pěkný video je na www.frsite.cz, a na dolekopu by taky jedno mělo být)

 

                                                                                     Čea DemoVstup do diskuze >>Zpět
BLESKOVKY
4.7. - 6.7. zavřeno (04.07.2016)

V pondělí 4.7. bude obchod zavřen a těšíme se na vás 7.7.

V sobotu zavřeno (30.04.2015)

V sobotu 2.5.2015 nebude obchod otevřen.

JACK FERNET 2014 (04.12.2014)
JACK FERNET (04.11.2013)
Orientační závod PO STOPÁCH JACKA FERNETA letos 30.11.2013...Pozor změna v registraci již nyní na www.jackfernet.cz
kola SCOTT 2014 (04.11.2013)

Novou kolekci kol SCOTT pro rok 2014 již máme částečně na krámě! Zase o kus lepší technika, perfektní design, 5 let záruka... to musíte vidět!